Magyarország

3. Integrál Erőfutás Gyálon

Cégünk az idén újra támogatta az eseményt, és most örömmel továbbadjuk a szervezők beszámolóját az eseményről.

fb_img_1464576257368“3. alkalommal rendeztük meg a mára már hagyományosnak mondható futóversenyünket a Gyáli Integrál Motorcross pályán. Tény, hogy elég szokatlan ez a párosítás: Motorcross pálya! Futóverseny!

Annak idején, nagy fejtörést okozott ezt a helyszínt összepárosítani egy ilyen típusú rendezvénnyel, de már az első próbálkozásunk után tudtuk, hogy ebből valami jó fog kisülni! Két verseny után - kellő jó és rossz tapasztalattal a hátunk mögött - belevágtunk a 3. versenyünk megszervezésébe, és május 21-én lebonyolítottuk ezt a rendezvényt. Magunknak és a kételkedőknek is sikerült bebizonyítani, hogy fantasztikus lehetőségeket rejt egy olyan futóverseny, ami nem hagyományos körülmények között kerül megszervezésre, nem aszfalton vagy közúton, hanem egy igen nehéz, lazatalajú dimbes-dombos, leginkább motoroknak kialakított helyszínen valósul meg. A 8 km-s futóversenyt nem csak a pálya adottságai nehezítették a versenyen résztvevő nőknek, gyerekeknek, férfiaknak, hanem az a 20 őrültebbnél-őrültebb mesterséges akadály, amelyek a nagyban hátráltatták az elszánt versenyzők célba érkezést. Volt, hogy egy gyorsfolyású patakot kellett legyőzni, vagy egy igen komoly drótakadály nehezítette a tovább haladást, ezek után jöttek az igazi megpróbáltatások: egy embert próbáló katlan, egy „céllövölde” vagy éppen két hatalmas konténer, mely mint egy mesterséges vízesésként funkcionált a versenypályán. Természetesen mindenki, aki a rajtvonalnál felsorakozott, és belekezdett ebbe a küzdelmes nyolc kilométerbe győztesként ünnepeltethette magát a képzeletbeli célszalag átszakításánál. Ki így, ki úgy teljesítette a távot, a kitűzött célt. Voltak, akik a verseny végéig küzdöttek a minél jobb helyezésért, voltak olyanok, akik saját magukat akarták legyőzni, és voltak, akik egy nagyon jót szerettek volna szórakozni a verseny elejétől, egészen a végéig. A rajtnál győzelemre éhes emberek sorakoztak fel, a célban pedig, igazi kőkemény bajnokokat láthattunk! Mindenki büszkén viselte a nyakában az emlékérmet, ami bizonyította számukra, hogy sikerült legyőzni a távot, a homokot, a pályát, az akadályokat és nem utolsó sorban, önmagukat.

„Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez, és a kitartáshoz, mely meghozta a dicsőséget számodra, hogy itt lehetsz a győztesek között”

Mindez a rendezvény nem jöhetett volna létre az Integrál Motorcross pálya, gyáli Eisberg salátaüzem, Gyál Város Önkormányzata, Alibi sport music pub, Aktív Fitness Clubb 2 Üllő, Kravmaga Üllő-Gyál, FCC Environment CEE (.ASA)

és nem utolsó sorban a Stihl Magyarország üllői Annzol Soft kft. támogatása nélkül.

Tóth Gábor és Bánki János versenyszervezők.”