Polska

Mural na Zandce

Mural na Zandce

W tym roku miasto Zabrze obchodzi setną rocznicę nadania praw miejskich.

FCC czuje się nieodłączną częścią Zabrza, ponieważ od 20 lat znajduje się tu nasza główna siedziba w Polsce. Ponadto wielu naszych Pracowników to mieszkańcy tego miasta, a więc tym bardziej jest ono nam bliskie.

Z okazji tej ważnej rocznicy postanowiliśmy podarować Zabrzanom coś od nas i naszego  partnera w projekcie – firmy DEMEX – właściciela Szybu Maciej.szyb maciej 100

 

 

 

Jest to ekologiczny mural przedstawiający artystyczny wizerunek naszego miasta. Można go podziwiać w dzielnicy Zandka, tuż za kościołem pw. Ducha Świętego przy ul. Ks. Tomeczka 1.mural na zandce

Jesteśmy wdzięczni Parafii za udostępnienie terenu w tak urokliwym ogrodzie.

Idea powstania tego malowidła, to chęć przedstawienia pięknej historii Zabrza w jednym obrazie. Łączymy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, ponieważ Zabrze to nie tylko piękne zabytki, ale również nowoczesna infrastruktura czy tereny zielone. To także ambitne plany na przyszłość, uwzględniające rozwój naszego miasta - również w niezwykle ważnym kontekście ekologicznym.

Dzieło powstało dzięki wysiłkom firmy EcoEvolition, przy użyciu ekologicznych farb oczyszczających powietrze. Dziękujemy.

Zanim zaczniemy: zapoznaj się z przetwarzaniem twoich danych osobowych

Gdy odwiedzasz stronę, która zapisuje pliki cookie, na Twoim komputerze zostaje utworzony mały plik tekstowy, który jest przechowywany w Twojej przeglądarce. Dzięki niemu przy następnej wizycie na tej samej stronie możesz szybciej połączyć się z siecią. Nasza strona będzie przekazywać Ci istotne informacje i ułatwi Ci pracę.

Używamy plików cookie przede wszystkim do anonimowej analizy ruchu oraz do ulepszania naszej strony internetowej. Jeśli ustawisz swoją przeglądarkę tak, aby blokowała pliki cookie, strona internetowa może działać wolniej, a niektóre jej element mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji na temat przetwarzania plików cookie.